Dela nyhet
Sponsornytt: Springtime samarbetar med Älta IF
1 apr 2014 0 kommentarer

"Som gammal fotbollsspelare har jag följt Älta IF Fotboll i många år. Det som har gjort starkt intryck på mig är kombinationen av breddklubb som Älta är, samtidigt som Ältas damlag på ett mycket skickligt sätt lycktas ta sig upp från division 3 till Elitettan på kort tid. Det är stort! Jag vet att tjejerna är riktiga eldsjälar som på sin fritid lägger ned oerhört mycket tid på sin fotboll.
Vi ser fram emot ett samarbete med Älta IF Fotboll."
Patrik Yderberg, VD Springtime Travel
Presentation av Springtime
Vi arrangerar unika resor för människor som vill vara aktiva och samtidigt njuta av livet.
Springtime Travel anordnar resor till världens alla välkända marathon och motionslopp. Vi är Nordens ledande arrangör av Training Camps i bl.a. Portugal, Turkiet och Thailand. Springtime Travel erbjuder människor som vill vara aktiva, unika resor för kropp och själ.
En resa med oss innebär att du kanske har bestämt dig för att springa New York Marathon, träna med Blossom i Turkiet, dansa med Tobias Karlsson i Thailand, yoga med Malin Berghagen i Portugal eller helt enkelt bara vill prova något nytt!
Åker du med på något av våra Training Camps, så är utbudet brett och har ett minst sagt fullspäckat program. Det finns en träningsform som passar alla. Här har du möjlighet att prova nya pass och utmana dig själv. På våra Training Camps följer alltid en stor stab av Sveriges bästa instruktörer med och våra destinationer bjuder på härliga förutsättningar som bra klimat och fin atmosfär.
Alla är välkomna att resa med oss, vältränade som otränade, singlar som par, barn som pensionärer, män som kvinnor. Våra resor är till för dig som är nyfiken på vad livet har att erbjuda, för dig som vill ta hand om dig och som vill kunna njuta av livets goda och samtidigt uppleva spännande resmål.